ANASAYFA ZİYARETÇİ DEFTERi FOTOGALERİ NOSTALJİ GALERİSİ VİDEOLAR ÜYE BORÇ SORGULAMA İLETİŞİM

HAVA DURUMU

TRABZONISTANBUL

TIKINTI Burger & Maxi Pizza

Maçka'nın En Lezzetli ve En Eski Hamburger ve Pizza Üretim Tesisi. (08:00-22:00 arası online sipariş alınır.)
www.tikintiburger.com

Sındıran Nerede..?

 

 Trabzon İli Maçka kazasının bir köyü. Maçka’ dan Zigana dağına giderken

3 km çatak köyünden Sağa ayrılan yol boyunca 4 km düz gidildiğinde İlk sınırı Sanaya Mahallesine gelinir Merkezi yeri harmancık burada bir sağlık evi birde yol kenarında çeşme bulunur. Sol yamaç bölge Orman üstü köyü, sağ karşı köy Sındıranın sanaya mahallesi, Bu mahallede bir cami birde faaliyeti milli eğitim bakanlığı tarafından durdurulmuş küçük bir ilk okul bulunur, Köy kahvesi, mahalle mezarlığı, doğa güzelliğine renk katan kayalık bir halaf yolu var. Kusera ile Sındıran arasından akan dere Maçka’da birleştiğinde adı değirmen deresi, Köyün ilk sınırına gelindiğinde Alabalık tesislerine rastlanır. Yolumuza devam edersek Aşağı Mulaga mahallesine gelinir. Çıkış yolu yükselerek virajlı olmasına rağmen yol geniş ve asfaltlama çalışmaları var.

 
Mulaga’nın ilk konaklama yeri olan cami yanı, Burada bir cami Tarihi bir ilk okul tarihi cami ve medrese bulunur. Köyde aile mezarlıklarına çok rastlanılır. Son zamanlarda köyün baş tarafında ortak bir mezarlık  oluşturuldu. Köyün içinde pek düz alana rastlanılmaz .  Bu köyün suyu havası ve doğa yeşilliği eşsiz bir endam taşır. Yolumuza devam edersek Haçka’lı Hacı Mustafa Hz. Türbesine gidilir. Kaya başı tesisleri bu köyün sınırları içerisinde olup köyümüz Maçka’nın son sınırını  oluşturuyor.
 
 Yaylaların çok güzel tatil amaçlı ormanı genelde çam ağaçları onlardan esen zift kokusu yeşili havası suyu doğanın güzelliği ile sizleri bekliyor.
 
Herkesi gitmeye görmeye bir defa dahi olsa bu topraklara davet ediyorum. Konaklama sorunuz olmaz çadırı olan çadırı ile ıssız bir yerde dahi olsa güven altındadır.
 
 
Gitmesek de görmesek de o köy bizim köyümüz ...

Bu sayfa 5846 defa görüntülenmiştir.

GÜNCEL HABERLER

ANKET

Dernek Yönetimi Sizce Başarılımı ?Tüm Anketler

TRABZON MAÇKA SINDIRAN KÖYÜ KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

 Kazım Karabekir Mahallesi 1016 Sk. No:7 ESENLER / İSTANBUL

Tel: (0212) 645 02 52

[ Tasarım & Editör : İlhan ÖZTÜRK ]
Yönetim